-
AA
+

Biuletyn informacji publicznej

BIP

Aktualności 

data publikacji: 05-12-2017 | 09:09
data ostatniej modyfikacji: 05-12-2017 | 09:10
wytworzył: Tomasz Zdrowowicz
««« powrót
Zaprzysiężenie Arbitrów 05 grudnia 2017

W dniu 20 listopada 2017r. w Gorzowie Wlkp i  21 listopada br. w Zielonej Górze  odbyło się zaprzysiężenie nowych arbitrów do Stałego Sądu Polubownego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wielkopolskim.

„Ślubuję uroczyście, że jako stały arbiter będę orzekać bezstronnie i zgodnie z prawem” – brzmiały słowa przysięgi, którą odebrał Lubuski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w zaprzysiężeniu nowych arbitrów do Stałego Sądu Polubownego oraz życzył im prowadzenia niezależnych i bezstronnych postępowań.

Stały sąd polubowny rozpatruje spory o prawa majątkowe wynikłe z umów zawartych między konsumentami a przedsiębiorcami. Jest właściwy w zakresie sporów konsumenckich wynikających na tle sprzedaży towarów i usług m.in. w przypadku sporów związanych ze sprzedażą produktów powszechnie używanych przez konsumentów (m.in. obuwia, sprzętu AGD, RTV, zabawek, żywności). Dodatkowo sąd jest właściwy w przypadku sporów dotyczących usług konsumenckich (m.in. remontowo-budowlanych).

 

 

Liczba odwiedzin: 180364
Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp.